Agroturystyka ze Zwierzętami

Gospodarstwa agroturystyczne ze zwierzętami na Kaszubach: Lawendowy Domek Alpaki, U Miodowskich, Pod Ptasią Górą, Daleko od Szosy, U Kaszuby.

Chcesz poznać prawdziwe życie na wsi? Z nami, gospodarzami Korony Kaszub, to możliwe! W naszych gospodarstw agroturystycznych mieszkają zwierzęta: konie, krowy, alpaki, kury, króliki, kozy i owieczki. Niezależnie od tego, w którym z obiektów dostępnych na naszej stronie będziecie Państwo wypoczywać, dowiecie się gdzie można się z nimi spotkać, pogłaskać, zebrać jajka, udać się na spacer z alpaką czy na wycieczkę zaprzęgiem konnym.

Lawendowy Domek Alpaki

Spotkanie z Alpakami

Alpaki to przecudne puchate zwierzaki. Uwielbiają odwiedzinki gości podczas których karmimy Alpaki i odwiedzamy: króliki, kurki, bażanty i pawie. Alpaki czekają na Was by rozdać masę buziaków i przytulasków. A naszym nowym przyjacielem jest Kapibara.

Spacery z Alpakami

Spacer trwa ok 45 minut w otoczeniu pól, łąk i lasów. Towarzystwo przemiłych alpak sprawia uśmiech na waszych twarzach. W trakcie krótkie opowiastki nt. Alpak. Krótka przerwa na skubnięcie trawki, przytulaski i całuski oraz fotki.

Warsztaty z Alpakami

W naszej agroturystyce prowadzimy warsztaty dla dzieci i młodzieży dla grup zorganizowanych i indywidualne, gdzie sami ogłaszamy że w danym dniu lub dniach organizujemy warsztaty. Można również zadzwonić i zgłosić chęć wzięcia udziału w warsztatach. Podczas warsztatów indywidualnych: opiekujemy się alpakami, królikami, kurami, pawiami i bażantami. Karmimy, sprzątamy, pielęgnujemy, wyprowadzamy na pastwiska oraz idziemy na spacer z alpakami dodatkowo:

  • Pieczemy ciasteczka i je ozdabiamy lukrem lub wyklejamy obrazki alpaczym runem, malujemy gipsowe figurki
  • Gramy w przeróżne zabawy na świeżym powietrzu

Podczas warsztatów dla grup zorganizowanych odwiedzamy zwierzęta i karmimy alpaki. Jedziemy wozem drabiniastym na przejażdżkę. Robimy warsztaty z pieczenia ciasteczek i je ozdabiamy lukrem lub robimy chruściki albo wyklejamy obrazki alpaczym runem, malujemy gipsowe figurki to już w zależności od wieku dzieci danej grupy, uzgadniamy indywidualnie. Gramy w przeróżne zabawy na świeżym powietrzu.

Lawendowy Domek Alpaki
Agroturystyka na Kaszubach
Paulina i Oliwia Kobus

Kaplica 8B, 83-315 Kaplica
gm. Somonino, powiat kartuski, woj. pomorskie
tel.: 691-603-849
noclegi@lawendowydomek.com
www.lawendowydomek.com


Daleko od Szosy

Agroturystyka na Kaszubach ze zwierzętami | Kaszuby Wakacje w prawdziwym gospodarstwie ze zwierzętami

Prawdziwe gospodarstwo agroturystyczne ze zwierzętami, w którym można poznać pracę i życie na wsi. Wakacje jak u babci. Największą atrakcją w naszym gospodarstwie są zwierzęta, a naszą pasją są konie. W naszym gospodatstwie agroturystycznym mamy takie zwierzęta jak: konie, kucyki, krowy, alpaki, kózki, króliki, kury i kotka. Dzieci mogą karmić, głaskać, tulić się, zbierać jajka, a nawet iść z alpakami na spacer.

Każdy, kto ma ochotę może u nas pojeździć konno, a dla dzieci mamy kucyki. Niezależnie od pory roku zorganizować możemy wycieczkę bryczką, wozem drabiniastym zaprzężonym w dwa konie. Gdy spadnie śnieg zapraszamy na kulig. Zarówno jedna jak i druga wycieczka trwa około 2h i kończy się ogniskiem oraz wspólną zabawą. Na tę okoliczność można u nas zamówić tradycyjnego grzańca, kiełbaski, swojski chleb ze smalcem i bigos. Na specjalne życzenie oferujemy również inne potrawy. Wycieczka przebiega przepiękną leśną trasą, gdzie podziwiać można piękne i malownicze tereny. Atrakcja może zostać zorganizowana z okazji urodzin, imprezy pracowniczej, spotkań rodzinnych i innych imprez towarzyskich w plenerze.

Gospodarstwo Agroturystyczne
Daleko od Szosy Kaszuby

Rafał Stefański
Kaplica 8, 83-315 Kaplica
gm. Somonino, pow. kartuski
tel.: 609-180-864
dalekoodszosy8@wp.pl, www.dalekoodszosy.org
FB Daleko od Szosy


U Miodowskich

Gospodarstwo Agroturystyczne „U Miodowskich” powstało z miłości do zwierząt i natury.

Znajdujemy się w małej wsi Pierszczewo, w której to uprawiamy ziemię i hodujemy takie zwierzęta jak: krowy, konie, alpaki, koza, kury, kaczki, gołębie, króliki.
Najważniejszą atrakcją naszego obiektu jest możliwość obcowania z naturą i zwierzętami. Oferujemy możliwość pojenia małych cielaków, zbieranie jajek, karmienie królików i alpak. Nasze konie powiozą cię wozem 20-osobowym po okolicy. Przejażdżkę konnym zaprzęgiem organizujemy raz w tygodniu. Zimą, gdy biały puch otuli naszą krainę organizujemy dla grup zorganizowanych kulig zarówno w dzień jak i w nocy z pochodniami. Po zapierającej dech w piersiach przygodzie można odpocząć i ogrzać się w płomieniach ogniska oraz usmażyć sobie kiełbaskę a w sali z kominkiem polecamy ciepłą herbatę z swojską drożdżówką.

Jolanta i Jan Miodowscy
83-316 Gołubie, Pierszczewo 42
gmina Stężyca, powiat Kartuski
tel.: 58 684 37 69, tel.: 694 190 541, tel.: 668 975 651
www.umiodowskich.plmiodowscy42@o2.pl


Agroturystyka Pod Ptasią Górą

W sercu Kaszub leży malownicze Pierszczewo, a w nim agroturystyka Pod Ptasią Górą - stworzona z myślą o wypoczynku blisko natury

Jest tu wszystko, czego potrzeba do beztroskich wakacji, spędzonych na łonie przyrody. Agroturystyka Pod Ptasią Górą, otoczona polami, lasami, jeziorami i polnymi dróżkami z których jedna prowadzi na Ptasią Górę i do altany na punkcie widokowym. Mieszkają tu kury, króliki, gęsi, kotki i owieczki (od maja do września). Można się też umówić na wizytę u sąsiada, aby spotkać alpaki, krowy i konie. Wolny czas wypełniają ciekawe zajęcia, przygotowanie jedzenia dla zwierząt i ich karmienie, zbieranie jajek czy też wizyta w ogródku warzywnym.

Agroturystyka Kaszuby "Pod Ptasią Górą"
Mirosława i Andrzej Jaroś

Piereszczewo 79, 83-316 Gołubie
gmina Stężyca, powiat kartuski, woj pomorskie
tel.: 723-385-048, tel.: 667-977-886
www.ptasiagora.pl, kaszuby@ptasiagora.pl