Stolemy – Kaszubskie Olbrzymy ukrywające się w Kościerzynie.
17 maja 2021

To nie jest zwykły wieczór. To jest Wieczór Kaszubski!

Taka sytuacja. Spotykasz nieznajomego - Kaszubę i zastanawiasz się jak by tu zagaić rozmowę. Nic trudnego. Wystarczy, że zapytasz "Chcemë le so zażëc?". Każdy lokalny mieszkaniec w tym momencie uzna Cię za swojaka, ugości w swoim domu a nawet i zaprosi na WIECZÓR KASZUBSKI.

Nie da się opowiedzieć słowami, czy nawet pokazać na filmie jak wygląda wieczór kaszubski. Ten klimat trzeba po prostu poczuć. Trzeba zasiąść z Kaszubami przy jednym stole, częstować się specjałami jakie oferuje kuchnia kaszubska. Trzeba przekonać się na własnych kubkach smakowych, że kaszubskie dania regionalne to prawdziwe niebo w gębie a z nalewkami od gospodarza lepiej nie żartować. Tam trzeba po prostu być!

Dlaczego warto wybrać się na Wieczór Kaszubski?

  • Zobaczysz, że najpopularniejszy regionalny instrument "Diabelskie Skrzypce" to jedyne skrzypce na świecie, na których zamiast smyczkiem gra się pałeczką.
  • Przekonasz się, jak smakuje kaszubska tabaka. Tylko uważajcie, bo pierwsze w życiu zażywanie, to kichanie na zawołanie.
  • Lokalny bajarz przeniesie Cię w barwny świat kaszubskich legend i baśni a gospodarz opowie o tradycjach i wierzeniach Kaszubów.
  • Posmakujesz kaszubskiej kuchni: ruchanek, młodzowego kùcha, szneka z glancem i wielu innych specjałów.

Dokąd wybrać się na Wieczór Kaszubski?

TAGI: kuchnia kaszubska, kaszubskie dania regionalne, jak smakuje kaszubska tabaka, wieczór kaszubski